RAFİNERİ

Kirlikik yaratan maddeler (safsızlıklar), örneğin fosfatidler, serbest yağ asitleri (FFA) ve anti-oksidanlar vb. endüstriyel kullanım ve yenilebilir yağların tüketiminden önce uzaklaştırılmalıdır.

Rafineri prosesi bu safsızlıkların uzaklaştırıldığı ünitedir. Yenilebilir sıvı ve katı yağlar, renklerinin, tatlarının, kokularının geliştirilmesi ve uzun ömürlü kullanımları için tamamen rafine edilmelidirler. Endüstriyel (sanayi) kullanım yağları ise, son ürünün kalitesini etkileyecek istenmeyen bileşenlerin kaldırılması için tamamen veya kısmen rafine edilebilirler.

Rafine Ünitesi Aşağıdaki Proses Adımlarının Bir Bileşimidir.

  • Gam uzaklaştırma; ham yağlardan gamların ve fosfatidlerin uzaklaştırılmasıdır.
  • Nötralizasyon; ham yağlardan suda çözünmeyen hidratların, tüm fosfatidlerin ve servest yağ asitlerinin kısacası sabunlaşan maddelerin uzaklaştırılmasıdır.
  • Ağartma; ham yağlardan sabun, metal ve renk verici pigmentlerin uzaklaştırılmasıdır.
  • Vinterizasyon; yüksek sıcaklıkta erime noktasına sahip olan bileşenlerin uzaklaştırılmasıdır.
  • Deodorizasyon; nötralize edilmiş ve ağartılmış yağlarda kalan serbest yağ asitlerini, fiziksel rafinasyonda tüm serbest yağ asitlerini, yağın tadını ve kokusunu etkileyen (özellikle keton ve aldehitler) uçucu safsızlıkların uzaklaştırılmasıdır.

ÖZMODERN MAKİNE olarak siz değerli müşterilerimiz için rafinasyon prosesi hazırlarken, arzu edilen bileşenleri minimum kayıpla tutarak, gliseridlerin en az zarar göreceği şekilde, yağdaki istenmeyen safısızlıkların uzaklaştırılmasını amaçlamaktayız.

 
Teklif Alın

×
img
CTRL Tuşuna Basılı Tutarak Birden Fazla Seçim Yapabilirsiniz..
Seçilen Değer: 0

TurkeyEnglishRussia