BİTKİSEL YAĞ PROSESLERİ

1-Hammadde Depolama Sistemleri

Hammaddelerin hasat sonrasından işleme sürecine kadar, son ürün kalitesi açısından uygun şartlarda depolanması son derece önem arz etmektedir. Özellikle yağlı tohumlar bünyesinde bulunan yüksek yağ oranında dolayı depolama süresince enzimatik esmerleşmeye ve yağda oksidasyona sebep olabilecek rutubet, yabancı madde, toz vb. etkenleri minimize ederek depolanmalıdır. Bİz ÖZMODERN MAKİNE olarak ayçiçeği, kanola, soya, aspir gibi yağlı tohumların uygun şartlarda depolanmasını firmamız önderliğinde partner çelik silo ve fabrika kantarı üretici firmalarıyla işbirliği yaparak müşterilerimize modern depolama hizmeti sunmaktayız.

2-Tohum Temizleme ve Kabuk Ayırma

Yağlı tohumların içerisinde bulunan bazı yabancı maddeler işletme içerisinde bulunan ekipmanlara zarar vereceği ve son ürün kalitesini etkileyeceği için işleme öncesi magnetten ve çöp eleklerinden geçirilerek içerisinde bulunan yabancı maddeler alınır. ÖZMODERN MAKİNE  olarak 50-1000 ton/gün kapasitelere kadar imalatını yaptığımız çöp elekleriyle hamyağ fabrikalarının ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Günümüzde gelişen yem teknolojisinde, yüksek proteinli süt yemi üretimlerinde alternatif bir protein kaynağı olarak yüksek proteinli ayçiçeği küspesi kullanılmaktadır. Bu küspenin elde edilmesi için bitkisel yağ tesislerinde kabuk ayırma prosesine gerek vardır.
Teklif Alın

 

×
img
CTRL Tuşuna Basılı Tutarak Birden Fazla Seçim Yapabilirsiniz..
Seçilen Değer: 0

TurkeyEnglishRussia