AYÇİÇEK KABUK AYIRMA TESİSİ

Kabuk ayırma sistemlerinin bir diğer avantajı ise güncel emtia fiyatlarına göre üretimi yönlendirmek ve urun çe­şitliliğini arttırarak müşteri portföyünü genişletmektir.

  •  Kabuk ayırarak çalışan bir ham yağ tesisinde çıkan ham yağ son derece kalitelidir.
  • Ayçiçeği kabuğunda bulunan renk pigmentleri, waks benzeri mumsu ve zamksı maddeler ekstraksiyon aşama­sında hegzanda çözünerek yağın bünyesine geçmektedir. Bu da hamyağ ticaretinde ve rafine yağ imalatında kaliteyi ve maliyeti etkileyen en önemli kriterlerdir. Kabuk ayırma işleminde kabuğun büyük bir çoğunluğu ayrıldığı için söz konusu olumsuz kalite etkenlerinin bir çoğu etkisizleştirilir.
  • Ham yağ tesislerinde, ham yağ preslerinin helezonik sıkma vidaları, kabuğun aşındırıcı selülozik yapısından dolayı helezonun yapısını bozmakta ve ömrünü kısaltmaktadır. Kabuk ayırma prosesi ile bu olumsuz etki bertaraf edil­mekte ve maliyetlere olumlu bir etki yapmaktadır.
  • Kabuk ayırma işlemi yapılan tesislerde pres yağı ve ekstraksiyon yağı bir birine yakın kalitede çıkmaktadır ki buda pres yağını ve ekstraksiyon yağını 1:1 karıştırarak kullanmayı sağlar.
  • Ayrılan kabuk bünyesinde bir miktar yağ bulundurduğu için kaliteli bir yakıttır. Yaklaşık 4000-4500 kcal/kg enerji içerir. Kabuk yakan kazanlarda verimlilik fazladır. Yakma işleminden sonra herhangi bir curuf atık çıkmamaktadır. Sadece beyaz bir kül çıkmaktadır ve bu da işletme açısından atık depolama için son derece önemlidir. Ayrıca ortaya çıkan küller potasyum bakımından zengin olduğu için gübre olarak da kullanılabilir.

ÖZMODERN MAKiNE tüm bu avantajları ve gelişmekte olan bitkisel yağ teknolojisindeki yenilikleri de göz önünde bulundurarak bünyemizde bulunan tecrübeli teknik personelimizle müşterilerimizin talep ettiği kapasite­ de yurt içi ve yurt dışında pek çok tesis kurmuş ve devreye almıştır.
Teklif Alın

 

×
img
CTRL Tuşuna Basılı Tutarak Birden Fazla Seçim Yapabilirsiniz..
Seçilen Değer: 0

TurkeyEnglishRussia