HAM YAĞ VE PRESYON-FİLTRASYON

Pişirme tavasında uygun koşullara getirilen yağlı tohumların presin helezonlarında sıkılarak yağının alınması ile ham yağ ve küspe elde edilmesi içindir. Bir sonraki ekstraksiyon ünitesinin giriş koşullarına göre küspe içerisinde istenen oranda yağ bırakılır. Yağ tankında bulunan tortulu yağ, Yağ Tortu Eleğine gönderilir. ÖZMODERN MAKİNE olarak manuel veya PLC kontrollü teknolojik filtre ekipmanları  kullanarak yağ kaybı minimum olan filtrasyon üniteleri kurmaktayız. Tortu eleğinden elenen yağ filtrasyon işlemi için filtre ünitesine gönderilir. Presden ayrılan yağlı kek ise taşıyıcılar vasıtası ile ekstraksiyona gönderilir. Presin helezonları, bıçak ve sıyırıcı bıçaklarının dizaynı, malzemesi, ömrü kritik önemdedir.

Preslerde ürünün helezonlar ve kafes arasında sıkıştırma işlemini gerçekleştiren gücün elde edilerek iletildiği motor, kayış-kasnak, redüktör, pres ana mili, yataklar ve gövde komple en ileri teknoloji ve mühendislik çalışmaları sonucu geliştirilerek ihtiyaca cevap verebilecek doğrultuda dizayn edilmiş olmalıdır. Modern Makine olarak kurulum yaptığımız ünitelerde çalışılacak ürüne göre en uygun presleri seçerek müşteri memnuniyetini ve ürün kalitesini ön planda tutmaktayız.

ÖZMODERN MAKİNE olarak istenilen kapasitede kırma-presyon-filtrasyon tesisleri yapmayı müşterilerimize taahhüt ediyoruz.

Kurduğumuz Tesisler

TEKLİF ALIN

Biz Profesyoneliz

Mühendislik

Biz güveniliriz

Ekip Çalışanlar

Biz Uzmanız

Tasarım